Doğayı şehirde yaşamak için
çık dışarıya oynayalım!

               DOĞAYI ŞEHİRDE YAŞAMAK İÇİN
                   ÇIK DIŞARIYA OYNAYALIM!

FLAMİNGO DOĞA PARKI

Karşıyaka’daki Mavişehir Balıkçı Barınağı’nın yanında bulunan Flamingo Doğa Park’ında Gediz Deltası’nı ve deltada bulunan canlıları tanıtan panoları inceleyebilir, kuş gözlem yapabilirsin. 

Ayrıca Flamingo Yolu teknesi ve otobüsüyle flamingolar başta olmak üzere Gediz kıyılarındaki onlarca kuş türünü keşfedebilir, hatıra dükkanından hediyelik eşya alabilirsin. 

OLİVELO YAŞAYAN PARK

Yaban hayatın içine karışabileceğin 57 hektarlık bir doğa koruma alanı içinde yer alan Olivelo Yaşayan Park’ında kır ve kent arasındaki ayrımın ortadan kalktığı, ekosistem bütünlüğünün korunduğu ve doğayla uyumlu kadim üretim yöntemlerinin devam ettiği pek çok hikayeyi bir arada yaşayabilirsin. 

Zeytin ormanlarının içinde yaşayan canlıların yaşamına dahil olabilir, yüzlerce farklı kuş, ağaç ve bitki türünü kendi doğal yaşamlarında görebilir, su kaynaklarını takip ederek suyun döngüsüne şahit olabilirsin. Ayrıca İzmir’deki geleneksel taş mimarisi örneklerini inceleyebileceğin Taş Kütüphanesini de gezebilir, bisiklet ve yürüyüş rotalarında keyifli turlar yapabilirsin.

Peki, yaşayan parklarda kendi etkinliğini düzenlemeye ne dersin?

Sanatsal etkinlikler, atölye çalışmaları ve diğer yaratıcı buluşmalar için Gediz Deltası ve Olivelo sizi bekliyor.

Doğayı şehirde yaşamak ve bu eşsiz güzellikteki yaşayan parklarda kendi etkinliğini düzenlemek için aşağıdaki formu doldur, bize gönder.

Başvuru formu için tıklayın.

İLETİŞİM

Adres: Akdeniz, Fevzi Paşa Blv No:43, 35210 Konak/İzmir
Tel: 0 533 075 72 80