5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde geri dönüşümün önemine dikkat çekildi

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde geri dönüşümün önemine dikkat çekildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlediği etkinlikte, geri dönüşümün önemine ve çevrenin korunmasına dikkat çekti. Kültürpark’taki Çevre ve Doğa Şenliği’nde öğrenciler farkındalık oluşturmak amacıyla atıklardan yapılan kostümlerle sahneye çıktı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, doğanın ve çevrenin korunması için 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle “Çevre ve Doğa Şenliği” düzenledi. Kültürpark Ahşap Sahne’deki etkinliklerin bir bölümünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de izledi. Programda, İZELMAN Buca Anaokulu, “Sev Dünyayı Dans” gösterisini sahnelerken, İZELMAN Evka 4 Anaokulu öğrencileri de geri dönüşüm malzemelerinden hazırladıkları defile ile izleyenleri büyüledi. İzDoğa, İzmir'de geri dönüşüme giden atık oranını artırmayı ve İzmir'in döngüsel ekonomisini büyütmeyi hedefleyen İzDönüşüm projesini tanıtan standıyla etkinliğe katıldı.

Atıktan Geri Dönüşüm Müzik Grubu da sahne alarak İzmir Marşı’nı seslendirdi. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen programda İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimler, Ege Orman Vakfı, Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA), ilçe belediyeleri, sivil toplum örgütleri de farkındalık oluşturmak amacıyla stant açtı. TEMA Vakfı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e, çevreyi koruyan çalışmalarından dolayı fıstık çamı fidanı verdi.